Wydarzenia

Dzieje się na Białołęce-przegląd wydarzeń

Jesień w tym roku przyszła do nas wcześnie, ale się nie dajemy. W ten weekend wciąż czekaja na Was zajęcia sportowe na świeżym powietrzu, piknik, wycieczka rowerowa i gra miejska. Oprócz tego koncerty i ciekawe spotkania. Bawcie się dobrze!

sobota, 9 września

Park Magiczna, godz. 9.00

Magiczna zumba – bezpłatne zajęcia fitness na świeżym powietrzu, tym razem zumba.

Biblioteka Nautilus, ul. Pancera 18, godz. 11.00

Warsztaty rękodzieła dla dorosłych

Biblioteka, ul. Berensona, godz. 11.00

Poranek filmowy dla dzieci

Biblioteka Nautilus, ul. Pancera 18, godz. 12.30

Vaiana: skarb oceanu, projekcja filmu.

Białołęcki Ośrodek Kultury, ul. Van Gogha 1, godz. 19.00

Michał Urbaniak i Ubranator – koncert na otwarcie sezonu, wydarzenie co prawda nie jest darmowe (bilety 70 zł normalny i 50 ulgowy), ale w ramach cyklu „Wychodzę z rodzicami” zorganizowana jest bezpłatna opieka i warsztaty dla dzieci w wieku 3-8 lat.

Białołęcki Ośrodek Sportu, ul. Światowida 56, godz. 11.00

Senioralia – I Białołęcki Piknik Pokoleń. Impreza zorganizowana dzięki inicjatywie Białołęckiej Rady Seniorów. organizowane przez Białołęcki Ośrodek Sportu, Urząd Dzielnicy Białołęka m.st. Warszawy, Ośrodek Pomocy Społecznej i Stowarzyszenie „Seniorzy Białołęki” pozwoli zarówno dziadkom, jak i wnukom wspólnie spędzić czas w kreatywny i przebojowy sposób. Na uczestników czeka masa atrakcji takich jak rozgrywki sportowe, które zostały przygotowane tak, żeby każdy mógł z powodzeniem w nich uczestniczyć – niezależnie od wieku, czy sprawności fizycznych. Rozmaite stacje na waszej trasie pobudzą kreatywność i pomogą w rozwinięciu więzi, oraz komunikacji międzypokoleniowej, która jest szczególnie istotna w dzisiejszych czasach. Zajęcia ruchowe rozpoczną się od tanecznej rozgrzewki, dzięki której wszyscy uczestnicy niezależnie od wieku poczują się równie młodo.

niedziela, 10 września

Zbiórka: Urząd Dzielnicy Białołęka, ul. Modlińska 197, godz. 11.00

Białołęckie Kapliczki – wycieczka rowerowa. Uczestnicy odwiedzą m.in. cmentarz tarchomiński, kapliczki wzdłuż Nowodworskiej i Odkrytej oraz przy Mehoffera. Zapisy: bialoleka@skarbywarszawy.pl

Park Strumykowa, godz. 12.00

Białołęka i nie tylko – gra miejska realizowana z budżetu partycypacyjnego. W punkcie startowym uczestnicy otrzymają niezbędne materiały, a następnie wyruszą na poszukiwanie kilku postaci – zarówno z legend warszawskich, jak i kart białołęckiej historii – które będą miały dla nich niezwykłe zagadki, niesamowite opowieści oraz ciekawe zadania do wykonania (osobne dla dzieci i dorosłych). Ukończenie gry zajmie około godziny, sama gra zaś zakończy się o godzinie 15:00.

Bar pod 6, ul. Kępa Tarchomińska 6, godz. 17.00

Reggae podwieczorki – Impreza muzyczna z muzyką reggae. Wystąpią: Young Soul & Nahvex Riddims oraz Second Youth Sound.

Kościół w Płudach, ul. Klasyków, godz. 19,00

Proś za nas – koncert na którym Joachim Mencela, jeden  z najlepszych polskich muzyków jazzowych będzie akompaniował Agacie Bernadt i Dariuszowi Kowalskiemu. Sześć utworów z różnych epok zaprezentuje chór Ave, działający przy parafii Narodzenia NMP i Fundacji Ave.

wtorek, 12 września

Biblioteka Nautilus, ul. Pancera 18, godz. 17.15

Domowy zwierzyniec – zajęcia dla dzieci w wieku 5-6 lat.

środa, 13 września

Biblioteka Zielona, ul. Berensona 38, godz. 18.00

Białołęka i jej historia – Spotkanie varsavianistyczne z cyklu „Złota Kaczka i Białołęka!”. Białołęckie dzieje potrafią zaskoczyć!  Czy wiecie, że aa ścianie kościoła św. Jakuba znajdują się wydrapane w cegłach napisy sprzed setek lat, po ulicy Modlińskiej można było płynąć łodzią, a wzdłuż ulicy Głębockiej jeździła ponoć konno królowa Bona… O tych i podobnych ciekawostkach będzie można posłuchać na spotkaniu varsavianistycznym w Bibliotece „Zielonej”.

czwartek, 14 września

3 Pokoje z Kuchnią, ul. Głębocka 84, godz. 17.00

Zaplanujmy zieleń na Białołęce – spotkanie, którego tematem będzie zieleńw naszej dzielnicy, możliwości jej  finansowania i działania na rzecz zieleni.

Poza tym w 3 Pokojach z kuchnią przez cały tydzień mają miejsce cykliczne spotkania i wydarzenia. LInk do nich znajdziecie tu.

Ada

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *