Wydarzenia

Dzieje się na Białołęce – przegląd wydarzeń

W tygodniu niewiele się będzie działo, ale weekend jeszcze w wakacyjnym nastroju z plenerowymi ćwiczeniami, piknikiem rodzinnym, wycieczkami po Białołęce i grą miejską. Zapraszam na cotygodniowy przegląd wydarzeń. Bawcie się dobrze w te ostatnie dni wakacji.

sobota, 2 września

Park Magiczna, godz. 9.00

Magiczna Zumba – bezpłatne zajęcia fitness na świeżym powietrzu. Wrzesień upłynie pod znakiem zumby.

Park Magiczna, godz. 10.00

Plenerowe warsztaty taneczne i sportowe dla mieszkańców Zielonej Białołęki – to ostatnie zajęcia z tego cyklu. O godz. 10.00 ćwiczenia na kręgosłup a o 11.00 stretching.

Wejście do Parku Henrykowskiego od ul. Klasyków, godz. 11.00

Skąd się wziął Henryków? – Spacer varsavianistyczny organizowany przez Stowarzyszenie Przewodników Turystycznych Złota Kaczka. Na trasie m.in. stara drożdżownia, miejsce po synagodze i zagubiona kapliczka.

niedziela, 3 września

Park Henrykowski, ul. Klasyków/Modlińska, godz. 10.00

Odpustowo-dożynkowy IV piknik rodzinny – Piknik organizowany wspólnie z Parafią Narodzenia NMP. W programie m.in.: koncert dla dzieci „Kolorowe nutki”, występy dzieci z placówek oświatowych, konkursy, warsztaty artystyczne i sadzenia roślin, gastronomia.

Park Strumykowa, godz. 12.00

Warszawska Wisła i nie tylko – gra miejska realizowana w ramach budżetu partycypacyjnego.  W punkcie startowym uczestnicy otrzymają niezbędne materiały, a następnie  wyruszą na poszukiwanie kilku postaci – zarówno z legend warszawskich, jak i kart białołęckiej historii – które będą miały dla nich niezwykłe zagadki, niesamowite opowieści oraz ciekawe zadania do wykonania (osobne dla dzieci i dorosłych). Ukończenie gry zajmie około godziny, sama gra zaś zakończy się o godzinie 15:00.

Chata Trapera – przystanek Tarchomin, ul. Sprawna przy Wale Wiślanym, godz. 16.30

Muzyka na żywo – Jimi Ogden, więcej informacji tu.

Park Henrykowski (wejście od ul. Klasyków), godz. 14.00, 16.00, 18.00

Wycieczki szlakiem „Perełek Białołęki” – fundacja AVE przy wsparciu m.st. Warszawy zaprasza na niezwykłe wycieczki zabytkowymi autobusami z gawędą historyczną szlakiem białołęckich kapliczek i krzyży przydrożnych, które mają nie tylko wymiar religijny, ale są ważnymi materialnymi świadkami historii. To one upamiętniają Bitwę pod Białołęką, powodzie czy jedno z najbardziej dramatycznych wydarzeń z okresu II wojny światowej – „Sierpniowy dramat Płud”. Każdy uczestnik wycieczki otrzyma  publikację „Perełki Białołęki” , autora – Bartłomieja Włodkowskiego, varsavianisty, który również poprowadzi gawędę podczas przejazdów.  A o tym, jakie ciekawe historie możecie poznać na tej wycieczce przeczytacie tu. Zapisy na wycieczki: avetki@wp.pl

wtorek, 5 września

OPS, ul. Porajów 14, godz. 10.30

Jak reagować na dziecięce bunty? – warsztat kompetencji wychowawczych organizowany przez Fundację Rozwoju Rodziny RoRo. Można przyjść z dzieckiem.Obowiązują zapisy przez formularze: http://fundacjaroro.org/

czwartek, 7 września

Kino na BOKu, ul. Van Gogha 1, godz. 18.00

Seans filmowy dla rodziców – w ramach projektu „Wychodzę z rodzicami” projekcja filmu „Mamuśki mają wychodne”. Podczas seansu organizatorzy zapewniają bezpłatną opiekę i warsztaty dla dzieci w wieku 3-8 lat. Obowiązują wcześniejsze zapisy pod adresem mailowym: kasa@bok.waw.pl lub numerem telefonu 22 300 48 00 wew. 1. Cena biletu na seans 15 zł.

 

 

Ada

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *